Consiliul Facultății

NUME DEPARTAMENT EMAIL
Prof. dr. Dan Negrescu Studii Românești dan.negrescu@e-uvt.ro
Lect. dr. Simona Regep Studii Românești simona.regep@e-uvt.ro
Lect. dr. Adina Chirilă Studii Românești adina.chirila@e-uvt.ro
Lect. dr. Nicoleta Mușat Studii Românești nicoleta.musat@e-uvt.ro
Lect. dr. Camil Petrescu Studii Românești camil.petrescu@e-uvt.ro
Conf. dr. Bogdan Țâra Studii Românești bogdan.tara@e-uvt.ro
Conf. dr. Remus Feraru Studii Românești remus.feraru@e-uvt.ro
Conf. dr. Laura Cheie Limbi și Literaturi Moderne laura.cheie@e-uvt.ro
Conf. dr. Cristina Chevereşan Limbi și Literaturi Moderne cristina.cheveresan@e-uvt.ro
Conf. dr. Ramona Malița Tanc Limbi și Literaturi Moderne ramona.malita@e-uvt.ro
Conf. dr. Mariana Pitar Limbi și Literaturi Moderne mariana.pitar@e-uvt.ro
Lect. dr. Mirela Ileana Boncea Limbi și Literaturi Moderne mirela.boncea@e-uvt.ro
Lect. dr. Claudia Doroholschi Limbi și Literaturi Moderne claudia.doroholschi@e-uvt.ro
Lect. dr. Valentina Mureșan Limbi și Literaturi Moderne valentina.muresan@e-uvt.ro
Prof. dr. Georgiana I. Badea Directorul Școlii doctorale de științe umaniste georgiana.lungu-badea@e-uvt.ro
Conf. dr. Dumitru Tucan Directorul Departamentului de studii româneşti dumitru.tucan@e-uvt.ro
Conf. dr. Codruța Goșa Directorul Departamentului de limbi și literaturi moderne codruta.gosa@e-uvt.ro
Valeria Chiorescu Student consilier LIT (anul II, LMA) valeria.chiorescu10@e-uvt.ro
Anastasia Coste Student consilier LIT (anul III, LL, Germană-Engleză) anastasia.coste96@e-uvt.ro
Octaviana Darie Student consilier LIT (anul II, LL, Rusă-Engleză) octaviana.darie98@e-uvt.ro
Miklos Robert Sebeși Student consilier LIT (anul III, LL, Engleză-Română) robert.sebesi96@e-uvt.ro
Flavia Miruna Sereș Student consilier LIT (anul III, LL, Engleză-Italiană) flavia.seres96@e-uvt.ro

HOTĂRÂRILE CONSILIULUI FACULTĂȚII DE LITERE, ISTORIE ȘI TEOLOGIE