Consiliul Facultății

NUME DEPARTAMENT EMAIL
Prof. dr. Dan Negrescu Studii Românești dan.negrescu@e-uvt.ro
Lect. dr. Gabriela Glăvan Studii Românești gabriela.glavan@e-uvt.ro
Lect. dr. Adina Chirilă Studii Românești adina.chirila@e-uvt.ro
Lect. dr. Mihaela Vlăsceanu Studii Românești mihaela.vlasceanu@e-uvt.ro
Lect. dr. Florinel Oprescu Studii Românești florinel.oprescu@e-uvt.ro
Lect. dr. Bogdan Țâra Studii Românești george.tara@e-uvt.ro
ect. dr. Remus Feraru Studii Românești remus.feraru@e-uvt.ro
Prof. dr. Roxana Nubert Limbi și Literaturi Moderne roxana.nubert@e-uvt.ro
Prof. dr. Mihai Radan Limbi și Literaturi Moderne mihai.radan@e-uvt.ro
Conf. dr. Cristina Chevereșan Limbi și Literaturi Moderne cristina.cheveresan@e-uvt.ro
Conf. dr. Ramona Malița Tanc Limbi și Literaturi Moderne ramona.malita@e-uvt.ro
Lect. dr. Mirela Ileana Boncea Limbi și Literaturi Moderne mirela.boncea@e-uvt.ro
Lect. dr. Mihaela Cozma Limbi și Literaturi Moderne mihaela.cozma@e-uvt.ro
Lect. dr. Aba-Carina Pîrlog Limbi și Literaturi Moderne aba.parlog@e-uvt.ro
Prof. dr. Georgiana Lungu Badea Directorul Școlii Doctorale georgiana.lungu@e-uvt.ro
Conf. dr. Mirela Borchin Şeful Departamentului de
Studii Românești
mirela.borchin@e-uvt.ro
Conf. dr. Loredana Pungă Şeful Departamentului de
Limbi și Literaturi Moderne
loredana.punga@e-uvt.ro
Crauciuc Maria Jesica Limbi moderne aplicate maria.crauciuc94@e-uvt.ro
Lăzărescu Luiza Andrada Limbi moderne aplicate luiza.lazarescu94@e-uvt.ro
Hudescu Roxana Filologie roxana.hudescu92@e-uvt.ro
Luțescu Maria Loredana Studii culturale maria.lutescu94@e-uvt.ro
Zgovancu Petrișor Gabriel Limbi si literaturi petrisor.zgovancu93@e-uvt.ro

HOTĂRÂRILE CONSILIULUI FACULTĂȚII DE LITERE, ISTORIE ȘI TEOLOGIE